/III. ročník motoristické slavnosti Legendy

III. ročník motoristické slavnosti Legendy

V obrovském areálu psychiatrické léčebny Bohnice byl tento víkend k spatření již III. ročník motoristické akce Legendy a my jsme tam samozřejmě nemohli chybět !

nahledPřes 45 000 návštěvníků a více jak tisíc exponátů. To vše jste mohli vidět tento víkend tedy 11. a 12. června v Pražských Bohnicích v areálu Psychiatrické nemocnice. Celá výstava se dělila jako každý rok do 3 hlavních skupin: Autosalon, Motosalon a Motoristická slavnost.

Celou výstavu provázel bohatý program na hlavním pódiu na kterém se každých 15 minut střídali zajímaví hosté ze světa motorsportu jako například Petr Fulín, Vojta Štajf nebo Vladimír Myslivec a mnoho dalších.

Návštěvníci se tedy mohli pokochat jak novými auty tak krásnou sbírkou veteránů a motorek. Spokojeni museli být i milovníci Škodovek, jelikož letos byla vidět nejvetší sbírka originálních a legendárních škod 130 RS, kterých se bohužel nedochovalo příliš mnoho. Na výstavě se tedy objevilo 15 kusů “stotřicítek”. Na své si přišli i rození “forďáci”. Za zmínění stojí například Ford SVT Mustang Cobra nebo celá řada Fordů Mustang GT. Dále byly k spatření různé značky novodobých ale i straých supersportů, formulí 1 a dokce i něco málo z vojenské techniky. K nepřehlídnutí byl třeba Jeep willys nebo Dodge WC 52.

K velkému plusu výstavy také patřila tzv. exhibiční jízda všelijakých závodních vozů, veteránů a supersportů, které se v určitých časových intervalech vydávaly na speciálně vytyčenou trať, vedoucí po okraji areálu. Návštěvnici se také za příplatek mohli nechat povozit v offroadových vozidlech v malém lesíku a kopci přímo v areálu.

Nejsem si jist, zda se nám podařilo za zhruba 5 hodin strávených na LEGENDÁCH projít celý areál a spatřit vše, co si vidět zasloužilo, ale rozhodně jsme si výstavu užili a opět se těšíme na další ročník a pokud jste milovníci ať už aut nebo motorek, ale letos jste se na výstavu nedostali, měli byste zvážit návštěvu příštího ročníku.

Jediné co snad jde vytknout je velká spousta neohrabaných návštěvníků, kteří se postaví před exponáty a znemožní tak jejich fotografování a špatné počasí ke konci výstavy, především v neděli.

Jsem redaktorem a na tomto webu mám na starost marketing. Momentálně studuji Mechatroniku. Zajímám se o auta, motorky a vše co se týče motorsportu Mimo jiné rád fotografuji a zabývám se videotvorbou.