/Z českých luhů a hájů… | Speciál Autosalon – 2. část

Z českých luhů a hájů… | Speciál Autosalon – 2. část

Na autosalonu měli samozřejmě svůj stánek i dvě automobilky vyrábějící svá auta v česku. Mladoboleslavská Škoda auto na veletrhu představila novou studii Vision S (občas lidmi nesprávně překřťen na Visions), což je SUV s hybrydním pohonem a všemi možnými novými, dosud škodovkou nepoužitými technologiemi. Auto vypadá velice zajímavě a akorát doufám, že je Volkswagen nestrčí do šuplíku stejně jako spoustu podobných studií předtím, neboť nový model potřebuje škodovka jako sůl.

IMG_4886 IMG_4889

Předvedla zde také nový model Octavia G-TEC, což je klasická Octavie, ovšem obohacená o dvojspojkový automat. Kromě nové verze oktávky předvedli také speciální edici Superbu Superb SportLine obohacený o sportovní prvky jako třeba odlišná kola, sportovní sedačky nebo pedály.

IMG_4880 IMG_4881

Zbytek představených aut již byli prakticky jenom přečíslenými vozy z předchozího roku, charakteristické svým přepínačem světel, na který se nemohlo zapomenout ani u Superbu, o kterém říkají, že to má být limuzína, a zmíněný přepínač je tam jako “pěst na oko”. Zdá se tedy, že mladoboleslaská automobilka opět vsadila na osvědčený koncept levných aut pro střední třídu ze základní výbavou.

IMG_4887 IMG_4894

Druhým zástupcem byl Hyundai jenž vyrábí některé své modely v Nošovicích. Předvedl však pouze klasiké nové verze svých starých modelů a nezaujal ani svým plně elektrickým Ioniqem. Vozy jsou tedy určeny stále pro střední třídu a to hlavně pro ty, kterým přepínač světel a la Škoda už leze na nervy. Obě automobilky se od sebe nabídkou tedy příliš neliší.

IMG_4869 IMG_4868

Jsem spoluautor webu. Zajíímá mě elektronika, počítače a doprava. Rád si věci vyrábím a experimentuji s nimi. Nesnáším Microsoft, Apple a USA