/Chystá se simulátor driftu

Chystá se simulátor driftu

Na trhu je poměrně mnoho závodních titulů ve kterých je možnost čas od času svést se i trochu bokem, nicméně opravdový čistokrevný simulátor na toto téma bychom hledali asi marně. To chce ale nyní změnit studio ECC GAMES, které nám již v blízké době naservíruje opravdový simulátor driftu. Alespoň to tedy slibuje.

Nejen že jízda bokem prostě vypadá cool a smrad spálených pneumatik je slastí každého motoristy, je to také jedna z nejnáročnějších jízdních technik vůbec. Drift není tak časově náročná výzva jako tradiční závody, a tak přitahuje mnoho lidí, kteří by se jinak motorsportu neměly čas věnovat. V čem soutěže spočívají? V lecčem. Soutěží se o co nejlepší možný úhel jízdy, rychlost, sklon nebo optimální jízdní linii při pálení pneumatik až na ráfek. Kvůli popularitě driftu dokonce byla v Japonsku založena i profesionální driftová liga, která se postupně rozšířila po celém světě. Vývojáři v malém polském studio ECC Games, jsou evidentně velkými fanoušky tohoto sportu, a tak se rozhodli přinést hráčům první realistický simulátor driftu na světě. Drift 19 má obsahovat nejikoničtější vozy historie, s tím, že každý má mít věrnou kopii jízdního modelu svých reálných předloh. Vozidla bychom měli moci i důkladně upravovat. A to jak po stránce čisté kosmetické tak i funkční, stejně jako je tomu v reálném životě. Drift 19 umožní hráčům pocítit skutečné emoce, které doprovázejí řidiče, při tomto populárním stylu jízdy.

No, zní to všechno moc hezky, nicméně na to, jak celá hra dopadne, si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Přesné datum vydání hry nebylo totiž oznámeno. Podle názvu však můžeme očekávat, že se dočkáme již příští rok. Takovou menší útěchou pro hráče muže být i fakt, že ECC Games pracovalo na mobilní verzi hry Car Mechanic Simulator, která sklízí poměrně dobré ohlasy. Právě z této zkušeností vývojáři vychází a nyní vytváří svůj vlastní tuningový model auta a specifickou fyziku řízení.

Facebookové stránky hry: https://www.facebook.com/drift19com/

Jsem redaktorem a na tomto webu mám na starost marketing. Momentálně studuji Mechatroniku. Zajímám se o auta, motorky a vše co se týče motorsportu Mimo jiné rád fotografuji a zabývám se videotvorbou.