/Oregon aneb nové DLC pro ATS – Recenze

Oregon aneb nové DLC pro ATS – Recenze

Patříte k obdivovatelům USA, nebo jej naopak nenávidíte? Jestli ano, máme tu pro vás stále žhavou novinku, nové DLC pro American Truck Simulator, které obohatí vaši sbírku o další americký stát.

Oregon je severní soused Kalifornie a nachází se na západním pobřeží Spojených států amerických. Na rozdíl od Kalifornie je spíše státem zanedbanějším. Není zde tak hustá síť dálnic, spíše na ně narážíte sporadicky, a většinou se šinete hlemýždím tempem po státní silnici obcemi. Často jste vůbec rádi, když je silnice alespoň nějak zpevněná. K jednotlivým průmyslovým podnikům se totiž obvykle dostáváte po vyježděných polních cestách.

A ani města nepůsobí nějak megalománsky, jsou jednoduchá prostá, nenajdete v nich příliš výškových budov. Celý Oregon zkrátka působí jako velký zapadákov. Musím zde však upozornit, že jsem v USA v životě nebyl. Neberte to však jako kritiku DLC. Do simulátoru, který hrajete především pro zábavu, se něco takového hodí naopak skvěle. Řízení si totiž užijete mnohem víc a ještě se projedete velmi zajímavým a pestrým prostředím. Mapa zkrátka detaily přímo přetéká.

Zábavná je především jízda v noci. Povětšinou totiž nenarazíte na nic, co by jen alespoň trochu vzdáleně připomínalo veřejné osvětlení. Jen jedete černým lesem a kocháte se tou pěknou tmavou siluetou stromů okolo vás a máte dojem, že tím hustým, tmavým, až černým, lesem skutečně projíždíte.

Jako šotouše mě hlavně velmi zaujal detail tramvajového provozu v Portlandu, kde jsou i v reálném světě provozovány licenčně vyráběné tramvaje Škoda Plzeň. Tramvaje mají velmi reálný interval a tak když zajíždíte do skladu u trati, máte skutečně pocit, že to má představovat MHD. S tímhle mám totiž problém hlavně v Euro Truck Simulatoru, kde se města na první pohled tváří, jako kdyby byla stvořena čistě a jen pro silniční dopravu, ještě silně se omezující na nákladní.

Zajímavá novinka, dostupná všem hráčům bez nutnosti vlastnit toto DLC, je možnost vlastnit kromě tahačů i návěsy. Díky tomu v menu přibily 3 nové položky, převoz nákladu, prohlížeč návěsů a obchod s návěsy. Můžete si tak svůj tahač kompletně vymazlit k obrazu svému, a nejen to. Nyní máte konečně neomezenou možnost provozovat svou přepravní společnost.

Titul nám poskytlo vydavatelství Comgad. Děkujeme! Hra byla zrecenzována na platformě PC Windows.

  • Grafika
  • Zvuk
  • Technické zpracování
4.5

Verdikt

Velmi podařené DLC, které byste rozhodně neměli přehlédnout. Za rozumný peníz vám přidá hodiny a hodiny nové detailní a zajímavé zábavy a to se podle mě rozhodně vyplatí.

Jsem spoluautor webu. Zajíímá mě elektronika, počítače a doprava. Rád si věci vyrábím a experimentuji s nimi. Nesnáším Microsoft, Apple a USA