/Nintendo Switch první dojmy

Nintendo Switch první dojmy

Dne 25.3. jsme navštívili Nintendo Switch prelaunch event, který se konal v pražském kongresovém centru. 

Pro celou akci byla vyhrazena jedna místnost, do které byly postupně vpouštěny skupiny po 10 lidech. Zájem byl veliký a překročil očekávání pořadatelů. My jsme strávili ve froňte více než hodinu a to můžeme mluvit o štěstí. Před vstupem obdržel každý návštěvník kartu se zapsaným časem, určujícím možnou dobu pobytu. I přes tato opatření se u samotných konzolí tvořily menší fronty a ne každý návštěvník stihl zkusit všechna stanoviště. 

Jako první jsme vyzkoušeli očekávaný titul Splatoon 2. Tato hra nás poměrně mile překvapila. Originální, zábavný koncept a krásných 60 FPS na velkoplošné TV. Naproti tomu ne úplně zdařilé ovládání a kostrbaté hrany. 

Další jsme vyzkoušeli legendární Zeldu. Demo hry Zelda Breath of The Wild nám ukázalo část příběhu a originální grafiku. Bohužel, zase se objevovaly menší technické nedostatky, tentokrát i v propadech FPS a již zmiňovaných kostrbatých hranách. Doufejme, že budou alespoň ty propady do vydání opraveny.

Velice zajímavý byl soubor miniher 1-2-Switch. Zde jsme měli možnost vyzkoušet “Quick Draw”, což byl pistolnický souboj, “Dojení” soutěž o nejrychlejší podojení krávy a “Počítání míčků”na základě vibrací v ovladači. Všechny tyto face-to-face párty hry splnily očekávání.

Náš poslední herní zážitek s konzolí Nintendo Switch byl starý dobrý Mario Kart 8 v edici deluxe. Ničím nepřekvapil, ani neurazil. Možná si jenom malinko rýpneme do grafického zpracováni na veplkoplošné obrazovce.

Náš první dojem z konzole je kladný. Koncept modulárního herního zařízení je zatím nepříliš probádanou možností, pouze ten výkon se nejevil stoprocentně přesvědčivý. Nejspíše to není volba pro zaryté PC hráče, ale rodině s dětmi, či jako “párty doplněk” nabízí tento přístroj zajímavou alternativu ke klasickým konzolím.

Na samotnou akci máme v celku také pozitivní názor. Kromě počáteční fronty jí nelze nic vytknout. 

Zajímám se o bezpečnost, historii, auta, techniku, PC hry, zbraně....