/Kingdom Come: Deliverance DLC: From the Ashes

Kingdom Come: Deliverance DLC: From the Ashes

Od vydání hry neuběhlo příliš mnoho času a k nám se dostává první velké placené rozšíření s názvem From the Ashes. Ačkoli bychom však rádi uvítali plnohodnotné rozšíření příběhu, do rukou se nám dostává prozatím jen podivuhodné DLC napodobující budovatelskou strategii.

Vaším úkolem bude na pověření pana Diviše znovu “z popela” vybudovat Přibyslavice a opravit kostel. Na pomoc dostanete Lokátora Martina Bílka a funkci místního rychtáře. Tento úřad vám zajistí dostatečnou moc, ale zároveň také nemalé povinnosti. K tomu všemu celá rekonstrukce půjde z vaší kapsy. Jako rychtář budete řešit soudy, které často doléhají i na celou ekonomiku. Například když ukřivdíte největšímu sedlákovi ve vsi, tak odejde a vy se budete muset obejít bez něj. Nadále budete muset zajistit přísun důležitých surovin, které vám umožní vylepšení budov a nebo stavbu samotných domů. Na rychtě budete moci naleznout vlastní postel s pokladnicí, což je truhla, kam si můžete ukládat či brát peníze. Ze začátku tam budete víc dávat než brát. Když už mluvím o pokladnici, tak je důležité zmínit i rozpočet. Jelikož jste rychtář, tak je vaším úkolem řešit i celkový rozpočet vesnice. Což v podstatě znamená platit za služby a dostávat zaplaceno z daní a budov. Všechny platby probíhají denně.

Proto toto rozšíření je mířeno až někdy ke konci hry, kdy už budete mít dost peněz na rychlé zafinancování ztrát a rychlý rozvoj do plusu. Jediné co bych ještě rád zmínil je, že budete moci do některých budov pozvat i příběhové postavy nebo specialisty z jiných měst. No a to je asi vše, čekali jste víc? Já také, ale co můžeme nadělat. Toto DLC mě donutilo vrátit se zpátky do pravého středověku se vším všudy a strávit tam zase o něco víc hodin. Bohužel tyto hodiny si vzali za oběť pár těch Eur. Už se těším na další příběhová DLC, kterých se dočkáme již brzy. Tohle byla spíše ukázka herních mechanik, které už mohli být implementované ve hře, třeba na Skalici.

Jsem muž, je mi 18 let. Rád hraji hry.