/Dark Souls Remastered | Recenze

Dark Souls Remastered | Recenze

Před sedmi lety vyšlo extrémně těžké RPG s názven Dark Souls od společnosti From Software. Ti se nyní rozhodli, že si pro nás přichystají remastrovanou verzi tohoto údajně nejtěžšího dílu z celé série Dark Souls.

Asi každého fanouška této série nadchlo oznámení tohoto remasteru. U mě nadšení trochu opadlo, když jsem zjistil, že v nové verzi se bude jednat o minimum změn a samozřejmě vylepšenou grafiku celé hry. Žádnou změnu mechanik nebo jiných vylepšení nečekejte, jedná se pouze o grafický update, s kterým přichází i vydání tohoto dílu na Playstation 4, Xbox One a nově i na Nintendo Switch.

Dark Souls Remastered opravuje hlavně dlouholeté problémy původní verze. Mezi ty nejdůležitější novinky patří nativní podpora FullHD rozlišení a 60 FPS. Na konzolích Playstation 4 Pro a Xbox One X se  jedná o upscalované 4K a na PC pak nativní 4K rozlišení.

Nejdůležitější změnou je o hodně lepší optimalizace, na kterou si u původní verze stěžovalo mnoho hráčů. Naštěstí remaster přináší i pár drobných změn, které vám usnadní průchod hrou. Určitě si pamatujete na frustrující pocit při konzumování duší pouze po jedné, proto mě velmi potěšila změna, že konečně můžete použít více předmětů naráz nebo měnění covenantu u bonfire,  tak jako to je u novějších dílů.Více změn se dočkal ale multiplayer, do kterého vývojáři přidali změny, na které jsme zvyklí z třetího dílu Dark Souls. Původní čtyři hráči byli zvýšeni na šest a pro snadné spojení s kamarády je tu možnost nalezení se pomocí hesla. Plynulejší zážitek ze hry obstarávají dedikované servery.

Samotný Dark Souls Remastered obsahuje kompletní obsah s rozšířením Artorias of Abyss, jedná se tedy o Prepare to Die edici. Na závěr bych podotknul, že je škoda, že jsme se nedočkali aspoň zpřeházení předmětů a nepřátel, tak jako to bylo u druhého dílu s edicí Scholar of the First Sin.

 

Za poskytnutí titulu děkujeme společnosti Cenega. Hra byla zrecenzována na konzoli Playstation 4.

  • Grafika
  • Zvuk
  • Technické zpracování
4.2

Verdikt

Dark Souls Remastered je pouze grafický update, nic jiného od tohoto titulu nečekejte. Konečně si tento původní díl můžete zahrát i na konzolích nové generace. Hru bych doporučil obzvlášť těm, kteří nehráli původní díl. Pro ty co již vlastní starší díl, to vidím jako zbytečně předražený update.

Sending
User Review
0 (0 votes)