/Návrat do Arcadia Bay poprvé | Life is Strange: Before the Storm (1)

Návrat do Arcadia Bay poprvé | Life is Strange: Before the Storm (1)

Když  před několika lety oznámilo tehdy ještě relativně neznámé francouské studio Dontnod Enterteiment novou epizodickou adventuru Life is Strange, nikdo nečekal nic velkého. Opak byl ale pravdou a do první série se zamiloval snad každý kdo ji dohrál, včetně mě. Hra nabídla naprosto skvělý, originální příběh, a tak není divu, že hráči volali po pokračování. Toho se jim nakonec dostane, ale bude to ještě nějakou dobu trvat, než vyjde plnohodnotná druhá série. Square Enix se tak rozhodl vyjít fanouškům vstříc a připravil pro ně ke zkrácení čekání prequell. To mělo na starost z kapacitních důvodů jiné studio, americký Deck9. Jelikož ale zatím vyšla jen 1. ze 3 celkových epizod, přinášíme vám zatím jen její recenzi,

Příbeh toho bohužel moc nenabídne…

V této sérii se vžijeme do kůže mladé rebelky Chloe Price, velké a dlouholeté kamarádky Max Caufeeld, za kterou jsme hráli v první sérii, v době, kdy se na několik let Max z Arcadia Bay odstěhovala. Na koncertě jedné Rock’n’Rollové skupiny se setká s nejzáhadnější postavou původní hry Rachel Amber, o které je vlastně kompletně celý příběh. Potkáváte zde i všechny možné známé postavy. Celý příběh pak “pohání” smrt Chloenina otce, ke které se neustále vracíte prostřednictvím flashbacků v průběhu celé epizody. Problémem je, že celý díl působí, jako kdyby chtělo Square Enix značku jen podojit. To podporuje i fakt, že zde není ani žádný originální nápad, za to jsou zde všelijaká cliché, typu nevěra, a tak si při hraní připadám, jako kdybych se díval na 3000. díl ulice.

Na vracení času můžeme zapomenout…

Hlavní mechanikou u původní série byla Maxina speciální schopnost, vracet čas. Zde z pochopitelných důvodů není, bohužel to ale také velmi oslabilo hratelnost. Náhradou za to nejsou ani nové slovní přestřelky, kdy vybíráte reakce na nějakou postavu tak, abyste postavu přesvědčili, nebo porazili. Když už jsme u těch reakcí, zatím jsem si totiž nějak nevšiml, že by měl váš výběr reakce nějaký větší vliv na další směřování děje. Vše vypadá tak nějak nalinkovaně, a ono to ani dost dobře jinak udělat nešlo. Jak jinak totiž zajistíte, aby příběh vždy předcházel původní hře. Je samozřejmě možné, že se situace v dalších epizodách zlepší, ale osobně si od toho moc neslibuji, jelikož už teď potopili autoři kompletní třetinu příběhu.

Celkový dojem kazí dlouhé načítání…

Když přejdeme k technické stránce hry, celkem mě rušili načítací obrazovky, zvláště při přeskakování mezi flashbackem a realitou. Člověk čeká náhlé probuzení, a místo toho se zjeví načítací obrazovka. Hru jsem hrál na konzoli Playstation 4 a skutečně ji to naplno nevytížilo. Co musím ale pochválit je ozvučení, které je jednoduše perfektní. Absenci původních dabérů, díky správnému výběru herců ani nezaregistrujete. Soundtrack pak jen podtrhuje atmosféru a děj celé hry.

Na rozdíl od první původní série, mě první epizoda této nové série příliš nezaujala. Budu tak jen doufat, že se časem série zlepší. Zatím však doporučuji spíše vyčkat na plnohodnotnou druhou sérii.

Life is Strange: Before the Storm - Episode 1

6

Grafika

8.0/10

Optimalizace

6.0/10

Hratelnost

5.0/10

Příběh

5.0/10

Pro

  • Dabing
  • Grafika

Proti

  • Načítací obrazovky
  • Stereotypy

Jsem spoluautor webu. Zajíímá mě elektronika, počítače a doprava. Rád si věci vyrábím a experimentuji s nimi. Nesnáším Microsoft, Apple a USA