/TRANSPORT EXPO 2016

TRANSPORT EXPO 2016

Když jsme minulý měsíc navštívili Transport Expo, postavili jsme si před sebe důležitou otázku…. Opravdu tato akce stojí za naší námahu? Odpověď se nám hned vyjasnila….

Celá akce probíhala ve 2 halách, nám dobře známého PVA Letňany. První hala byla zaměřena na lehká užitková vozidla. Z vystavených společností mohu vyčísti: Toyota, Nissan, Peugeot, Opel, Ford, Fiat a další. Celkově expozice v této hale, kromě Fordu a Opelu vypadala poměrně neutěšeně. Za zmínku stojí závodní speciál LIAZ. V půli haly jsme začali doufat ve zlepšení v následující druhé hale.

Hala č. 2 byla naprostým zklamáním. Několik stánků různých společností, zabývajících se logistikou, náhradními díly a právní podporou ridičů. Pár tahačů (Iveco, Scania)  a 2 autobusy Setra. Zaplněnost této haly byla více než tragická, sotva polovina volného prostoru.

Zpět k úvodní otázce. Má tato akce smysl pro neodbornou veřejnost? …Možná. Každopádně potenciál by zde byl, alespoň kdyby v příštích letech dorazila naše Kopřivnická Tatra. Nebo zastoupení firem: Cummins, Caterpillar, PACCAR, Mercedes, MAN a pod. Je pouze na pořadatelích zda tato akce zanikne či nikoliv.

Podrobnou galerii z akce najdete zde.

 

Zajímám se o bezpečnost, historii, auta, techniku, PC hry, zbraně....