/Battlefield 1 – preview

Battlefield 1 – preview

Open beta Battlefieldu 1 je v plném proudu a většina z nás už ji také vyzkoušela. Je ale Battlefield 1 opravdu autenticky zasazený do První světové války jak vývojáři slibovali ?

bf1 2016-09-01 16-38-10-88

Bohužel tomu tak není, Battlefield 1 opravdu není autenticky nasazený do první světové války tak jak vývojáři z DICE slibovali a vybudovali na tom obrovský hype od fanoušků. Pojďme se tedy podívat kde je ten největší problém. BF 1 je v podstatě jen ReSkin předchozích dílů o tom nění pochyb. Uniformy nevypadají příliš reálně, většinou jsou poskládané z několika různých typů, všichni mají  stejná vozidla, tedy kromě tanků. Každý má k dispozici stejné zbraně a vybavení, padák má samozřejmě taky každý hned k dispozici a o sprintu s kulometem, který vážil přes 20 kg ani netřeba mluvit. Možná by jen stačilo, kdyby vývojáři vůbec nemluvili o autentičnosti a řekli, že hra bude zasazena do první světové války.

 

Když ale promineme to, že BF 1 není autentický a s první světovou válkou toho nemá příliš společného (zkuste si zahrát například Verdun a rozdíl poznáte hned) tak je hra poměrně povedená. O zábavu není nouze a co se týče rozlohy mapy tak ta opravdu potěší, dokonce i FPS drželi dost dobře. Pokud si chcete jen tak pohrát, zastřílet a zabít  čas s kamarády tak hurá do toho. Bohužel je momentálně v betě jen pouze jedna mapa ve dvou režimech a to v Conquest a Rush. Holt si budeme muset počkat na plnou hru. Audiovizuální stránka hry je ve všech ohledech na jedničku. Velký dojem na mě udělala i přicházející písečná bouře, možnost jízdy vlakem, výborně vypadající animace zabití zblízka například lopatou či destrukce všeho co Vás jen napadne, tak tomu však bylo i v předchozích dílech. Ovládání vozidel je furt stejně arkádové , ale simulaci po Battlefieldu přeci ani nechceme.

Za mě osobně můžu hru doporučit, neříkám že si ji má jít hned každý koupit, ale alespoň beta verze za zkoušku stojí. Uvidíme jak se hra předvede v plné verzi a učitě se můžete těšit ještě na recenzi.

Jsem redaktorem a na tomto webu mám na starost marketing. Momentálně studuji Mechatroniku. Zajímám se o auta, motorky a vše co se týče motorsportu Mimo jiné rád fotografuji a zabývám se videotvorbou.