/Historie strojírenských společností II. Briggs & Stratton

Historie strojírenských společností II. Briggs & Stratton

Největší výrobce svého druhu, setkáváme se s ním každý den. A přitom není tak známý, jak by se očekávalo….Dáme si modelovou situaci: chcete si koupit sekačku na trávu, zahradní traktor nebo něco jiného s malým spalovacím motorem. A hle zjistíte, že většina této techniky je poháněna právě produkty této firmy! Odkud se tedy vzali a co jsou zač?

Vše začalo roku 1908 v Milwaukee. Kdy spojili své síly dvě osoby,  Stephen Foster Briggs a  Harold M. Stratton. Prvním produktem byl šestiválcový dvoutaktní motor, užívaný v automobilech. Pokud nepočítáme válečnou výrobu generátorů, není Briggs& Stratton nijak zajímavé téma. Přelom nastává v 60. letech.

V 60. letech nastává boom zahradní techniky a potřeba lehkých, malých motorů roste. Tento boom je způsoben rozšiřováním předměstkých oblastí a sekačka poháněná motorem Briggs& Stratton se stává jakýmsi symbolem udržované zahrady. Briggs& Stratton se stává lídrem v odvětví zahradní techniky, prvenství této společnosti je umocňováno novými a novými patenty.

80. a 90. léta jsou symbolem úpadku amerického průmyslu. Levná konkurence z Japonska se snaží obrat Briggs& Stratton o prvenství. Firma reaguje zřízení divize Vanguard. Tato nová divize společnosti se zabývá vývojem motorů pro komerční užití. 

Současnost…..běžte se podívat do Mountfieldu a uvidíte.

Založeno 1908
HQ Wauwatosa, Wisconsin
United States
Klíčové osobnosti Todd J. Teske (CEO)
Dave Rodgers (CFO)
Thomas R. Savage (Sr. VP of Admin)
William H. Reitman (Sr. VP of Sales & Customer Support)
Obrat DecreaseUS$1.85B (FY 2014)
Počet zaměstnanců 6,847
Web briggsandstratton.com

Zajímám se o bezpečnost, historii, auta, techniku, PC hry, zbraně....