/Opravdový simulátor Rally

Opravdový simulátor Rally

Závodní tituly od Codemasters prošly za svou existenci již celou řadu proměn. Ať už jako simulátor rally například můj velmi oblíbený Colin McRae Rally nebo arkádovky se závodní tématikou. Nyní se ale na trhu objevil nový díl pod názvem DIRT Rally.

DirtRally_1

Nic pro pařmeny s klávesnicí!

Pokud však patříte mezi akrádové hráče, tato hra Vás asi zcela nenadchne jelikož hráč s klávesnicí tady nemá moc šance a hodí se tu více volant či gamepad. Obtížnost v Dirt Rally je letos nastavena opravdu vysoko. K dispozici máte samozřejmě spolujezdce, který vám včas hlásí zatáčky a horizonty jako v pravém rally.

Něco málo o hře:
Hra prozatím nabízí něco přes 30 jezdeckých zkoušek napříč celým světem. Zajezdíte si v Monte Carlu, Řecku či Walesu s mnoha odlišnými vozy a rozlišným podnebím. Můžete si vyzkoušet jak jízdu po asfaltu, štěrku tak i po velmi obtížném sněhu, kde vám opravdu každá zatáčka dá pořádně zabrat a na mistra volantu se budete muset dlouho učit. Na druhou stranu klasický šampionát nabízí jen 6 štací. Každá soutěž se může skládat až z 12 rychlostních zkoušek, nicméně většina tratí je jen zrcadlově obrácená. Najdeme tu však i dodatkové jízdní režimy jako je Rallycross nebo jízda do vrchu.
Ve hře samozřejmě nemohou chybět ani legendární auta ze světa rally jako je Audi Quattro, Ford Sierra, Subaru Impreza, Ford RS200 či Mini Cooper a další. Vozy jsou rozděleny podle data výroby napříč historií Rally od roku 1960 až po rok 2010 a je tu něco okolo čtyřiceti kusů.

Grafika a zpracování:
Grafická stránka hry je na velmi vysoké úrovni, která mě opravdu nadchla a troufám si říct, že může konkurovat mnoha novým závodním titulům jak můžete vidět i na screenech přímo se hry. Prostředí je detailně zpracované a stejně tak i zobrazení kokpitu, kde si troufám říci, že je možné i číst přímo ze zápisníku spolujezdce. A co se týče optimalizace ? Hra i na svou výbornou grafiku není moc náročná, což ocení především vlastnící slabších PC sestav! Pokud se Codemasters bude i nadále této hře věnovat, určitě se ze hry vyklubá výborná závodní hra.

DiRT-Rally-cockpit-1

TAGS:

DIRT Rally

49,99€
8.8

Grafika

9.5/10

Zvuk

9.0/10

Hratelnost

8.0/10

Pro

  • Grafika
  • Zvuk
  • Hratelnost
  • Počet tratí
  • Optimalizace

Proti

  • Obtížnost (pro arkádové hráče)

Jsem redaktorem a na tomto webu mám na starost marketing. Momentálně studuji Mechatroniku. Zajímám se o auta, motorky a vše co se týče motorsportu Mimo jiné rád fotografuji a zabývám se videotvorbou.